Kurumsal Web Sitesi Çözümleri

Kurumsal Web Sitesi Çözümleri

Dijitalleşen dünyada hepimiz artık biliyoruz ki kurumsal web sitesi her işletme için bir zorunluluktur.

Potansiyel müşterilerinizi etkilemek için fiziksel mağazanızın veya ofisinizin her zaman profesyonel görünmesini sağladığınız gibi, (çok daha geniş bir erişime sahip olan) web sitenize de aynı düzeyde ilgi gösterilmelidir.

Kurumsal web sitesi, yalnızca tek bir ürün hattına veya hizmetlere odaklanmak yerine markayı ve şirketi bir bütün olarak tanıtmalıdır.

Kurumsal web sitesi sizin markanızı ve ürettiğiniz katma değeri müşterilerinize sunmayı hedefler. Kurumsal web siteleriyle ilgili genel olarak bir yanılgı vardır, o da promosyon web siteleri ile kurumsal web sitelerinin birbirleriyle karıştırılmalarıdır.

Promosyon web sitelerini kurumsal web siteleri ile karıştırmayın çünkü ortak hedefleri “tanıtım” olsa da amaçlanan unsurlar kesinlikle birbirinden çok farklıdır.

Buna örnek vermek gerekirse;
Belirli bir içeceğin tanıtımını yapan Sprite için bir web sitesi bulunmaktadır. Sprite’a ait web sitesi bir ürünün tanıtımını amaçlamaktadır ama şunu biliyoruz ki Sprite büyük bir marka olan Coca-Cola Şirketine ait alt markalardan bir tanesidir. Aynı zamanda Coca-Cola markasına ait de bir web sitesi bulunmaktadır ve kendine ait alt markalarını kendi web sitesinde de görüntülemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken unsur ise büyük şirketlerin kendi alt markalarını da aynı titizlikle teşvik ederek kendisine ait marka değerlerini arttırmaktır.

Kurumsal bir web sitesi neyi amaçlamaktadır:

Potansiyel müşterilerinize nasıl işler yapabildiğinizi göstermek - Hedef kitlesine yani potansiyel müşterilerine şirketin ölçeğini gösteriyor. Çalışılmak istenen işletme ne kadar büyük, nasıl gelişiyor ve büyüyor.
İtibar yaratmak – Şirketinizin yaptığı muazzam işleri göstermenin birçok yolu vardır bunlardan bir tanesi de web sitenizde müşterilerinize bunu sunmaktır.
Güveni arttırmak – Şirketinizin iş ahlakını ve çalışma prensiplerini müşterilerinize aktarmanız güvenirliğinizi arttıracaktır.
Hizmetlerinizi ve ürünlerinizi sunmak – Sizden hizmet ya da ürün almak isteyen müşterilerinize ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Kurumsal Web Sitenizin Tasarımının Ne Kadar Önemli?

Iconium Bilişim - Kurumsal Web Sitesi - Konya web tasarım

- İnsanların %48'i, bir web sitesinin tasarımının bir işletmenin güvenilirliğini belirlemede bir numaralı faktör olduğunu belirtti.

- Olumsuz web sitesi geri bildirimlerinin %94'ü web tasarımıyla ilgilidir.

- Büyük markaların %73’ü rakiplerinden sıyrılmak için tasarımlarına yani görünümlerine yatırım yapmakta.

- Ziyaretçilerin %64’ü şirketlerin ana sayfasında iletişim ve sosyal medya bağlantılarını görmek istiyor.

Buradan şunu anlıyoruz ki, bu kadar öneme sahip bir işi amatör ellere bırakmamanız gerekiyor. Kurumsal web sitenize gerekli önemi vererek ve yatırımı yaparak rakiplerinizle aranızdaki farkı göstermelisiniz.

Haber bültenimize abone ol

Haberlerimizi ve fırsatlarımızı size ulaştırmak için bültenimize abone olun. Endişelenmeyin, spam'den nefret ediyoruz ve gizliliğinize saygı duyuyoruz.

Yükleniyor...